38-годишна охриѓанка била истепана од нејзиниот сопруг

Охрид Црна хроника

На 30.08.2023 во 19.10 часот во СВР Охрид, 38-годишна жена од Охрид пријавила дека во домот била физички нападната од нејзиниот сопруг, кој на тој начин постапил  спротивно на Решението од Основен суд Охрид 08.03.2023 со кое биле изречени привремени мерки на заштита од семејно насилство.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged