Охрид домаќин на великанот во светскиот ракомет, екипата на Кил

Охрид Спорт

Градот Охрид е одличен домаќин на великанот во светскиот ракомет, екипата на РК Кил, кој синоќа играше со македонскиот шампион РК Еурофарм Пелистер во рамките на Лигата на шампионите!

Директорот на РК Кил, Виктор Шилаги, тренерот на екипата, Филип Јиха, и виртузот во ракометниот свет и капитенот на екипата, Домагој Дувњак, разговараа со градоначаникот Кирил Пецаков и управата на ГРК Охрид за понатамошна соработка помеѓу тимовите!

Please follow and like us: