Охриѓанец бил истепан од двајца сограѓани

Охрид Црна хроника

На 11.10.2023 во 01.15 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на улица „Партизанска“ во Охрид, 45-годишен охриѓанец бил физички нападнат од двајца сограѓани.

По целосно документирање на настанот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged