27-годишен охриѓанец се однесувал агресивно кон поранешната 43-годишна девојка

Охрид Црна хроника

На 05.11.2023 во Охрид, почициски службеници од СВР Охрид лишиле од слобода 27-годишен охриѓанец затоа што околу 19.25 часот го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон неговата поранешна 43-годишна девојка.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од СВР Охрид.

Please follow and like us: