Бебе во тешка здравствена состојба донесено во болницата во Охрид, по реанимацијата била констатирана смрт

Охрид Црна хроника

На 06.11.2023 во 07.44 часот во СВР Охрид, од Медицински центар Охрид било пријавено дека кај нив во тешка здравствена состојба како резултат на претходни заболувања било донесено едногодишно бебе, кај кое по реанимацијата била констатирана смрт без траги на насилство.

За настанот бил запознаен јавен обвинител, по чија наредба телото било дадено на семејството, информираат од СВР Охрид.

Please follow and like us: