Едно починато лице и две со изгореници и повреди извлечени утрово од опожарен објект во Требеништа

Охрид Регион

Територијалната противпожарна единица при Општина Охрид во раните утрински часови интервенираше на опожарен индивидуален објект во распламтена фаза во село Требеништа – Општина Дебрца.

При самата интервенција извлечени се две лица со изгореници и повреди по телото од помал степен.

Во истиот објект пронајдено е уште едно починато лице, информираат од ТППЕ Охрид.

извор и фото: ТППЕ Охрид.

Please follow and like us: