Охриѓанка пронајдена почината во својот дом

Охрид Црна хроника

На 09.11.2023 година во 13.50 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во својот дом во Охрид била пронајдена почината 45-годишна охриѓанка.

Лекар од Итната медицинска помош од Охрид констатирал смрт без траги на насилство.

Увид извршија полициски екипи, а по наредба на јавен обвинител, врз телото на починатата ќе биде извршена обдукција, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged