Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди

Македонија Охрид Регион

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди особено попладне. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи .

Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната ќе достигне од 4 до 13 степени.

По денешното преодно наоблачување, следува период на стабилно и суво време со пораст на температурите. Значително потопло ќе биде во недела и на почетокот од следната седмица.

Please follow and like us:
Tagged