Приведен охриѓанец кој физички ја нападнал сопругата

Охрид Црна хроника

На 06.02.2024, полициски службеници од СВР Охрид, приведоа 54-годишен охриѓанец, постапувајќи по претходна пријава дека во својот дом физички ја нападнал неговата сопруга.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged