Велешанец истепал охриѓанка пред казино во Охрид, по што и го одзел мобилниот телефон

Охрид Црна хроника

На 12.02.2024 година во 01.20 часот, во СВР Охрид лишен од слобода е 41-годишен велешанец со привремено престојувалиште во Охрид.

Тој, се сомничи дека пред казино во Охрид, физички нападнал 49-годишна охриѓанка по што и го одзел мобилниот телефон.

По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged