47-годишен маж од охридско село ја истепал сопругата

Охрид Црна хроника

На 18.02.2024 година во 05.45 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, 47-годишно лице од едно охридско село, во семејниот дом, физички ја нападнал неговата сопруга.

Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged