38-годишен охриѓанец затекнат при извршување кражба во трговски објект

Охрид

На 17.02.2024 во 20.40 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид приведоа 38-годишен охриѓанец.

Тој бил затекнат при извршување кражба во трговски објект во Охрид, при што одзел повеќе производи. Одземеното е пронајдено и вратено на сопственикот.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged