Тепачка помеѓу 21-годишен и 62-годишен охриѓанец пред угостителски објект

Охрид Црна хроника

На 12.04.2024 година во 01.15 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, приведени се двајца охриѓани на возраст од 21 и 62 години.

Тие, претходно пред угостителски објект го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

По целосно документирање на настанот, против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged