Ништо од сонот за ОИ, Македонија поразена од Исланд

Спорт

Македонската ракометна репрезентација не успеа да се пласира во втората фаза на Светското првенство откако загуби од Исланд (22-24) и нема да продолжи во наредната фаза на шампионатот.
Дејан Манасков и Кире Лазаров со по пет голови беа најефикасни во репрезентацијата на Македонија. Борко Ристовски имаше солидна партија со 12 интервенции.
Остануваат уште два натпревари за македонската репрезентација, сега ќе разигруваме за од 13 до 16 позиција.

Please follow and like us: