Николоски за митинзите во Охрид: Ние на градскиот кеј со 25.000 луѓе, тие во сала за свадби со 250 луѓе- тоа е разликата!

Сега е време кога заеднички треба да ги донесеме одлуките за периодот кој следи. Енергијата е одлична, а победата се најавува од сите страни на Македонија, истакна од народниот митинг во Ново Село, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во ИЕ 4 Александар Николоски. -Вчерашниот собир во Охрид ја покажа енергијата на ВМРО-ДПМНЕ и […]

Повеќе

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на парламентарните и претседателски избори

Ковачевски нема да е сигурно премиер после 8-ми мај, ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на парламентарните и претседателски избори и Христијан Мицкоски ќе биде премиер после 8-ми мај и таа работа е јасна. Во однос на оставката на Ковачевски, ова е оставка која требаше да се случи многу порано, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во […]

Повеќе

Николоски: Соопштението на САД дека го ставаат на црната листа Миодраг Дака Давидовиќ за мене е еден јасен сигнал дека она што сме го зборувале било вистина

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во изјава за медиумите дадена по повод состанокот на Генералното Собрание на подмладокот на Европската Народна Партија – „Обединувајќи ја иднината, новата генерација и Западниот Балкан“, беше запрашан како го коментира тоа дека бизнисменот Миодраг Дака Давидовиќ е ставен на црната листа на САД. Црногорскиот бизнисмен беше поврзуван со бизнис […]

Повеќе

Му се закануваа на Николоски, на крај завршија на црната листа на САД

Во образложението на американските власти, зошто му се воведуваат санкции на контроверзниот црногорски тајкун Миодраг Давидовиќ – Дака, спомнати се и поранешниот премиер, Зоран Заев, и поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, објави Лидер. Според американското министерство за финансии “тој (Дака, з.р.) беше исто така посочен во скандалот кој што доведе до апсење на […]

Повеќе

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прегази власта и на претседателски и на парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ ќе освои повеќе од 61 пратеник, но ако се во прашање актуелните преставници на власта тие секој ден размислуваат на инженеринг. Ние имаме неприродна ситуација во која што најлогичната работа во Македонија е прашање на политичка дебата. Најлогична работа е да имаме парламентарни и претседателски избори заедно, затоа што крајните рокови и на едните […]

Повеќе