(ФОТО) ГРК Охрид ги започна подготовките за новата сезона

Градскиот ракометен клуб Охрид ги започна подготовките за натпреварувачката сезона 2023/24, во која клубот влегува со сериозни амбиции. Екипата во новата сезона ја предводи некогашниот истакнат македонски репрезентативец Стевче Алушовски. Тој попладнево го одржа првиот тренинг со екипата на која, покрај тренерот, и се обратија и членови на управата која за претстојната сезона создаде одлични […]

Повеќе

Огромно засилување на ГРК Охрид за следната сезона!

Хрватот Рудолф Ѕвонимир Сафранко потпиша 2 годишен договор со екипата на ГРК Охрид! 23 годишниот хрватски репрезентативец (196cm, 99kg) игра на позиција лев бек! Доаѓа од тимот на Цирих (Швајцарија) со просек од 6.1 голови по натпревар. Хрватот ја започнува својата кариера за РК Загреб, потоа настапувал за екипата на Умаг, Добова (Словенија) пред да […]

Повеќе