Сашо Донев ја предводи листата на ВМРО-ДПМНЕ за советници во Охрид: Еве кои други се на листата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев ја предводи листата за советници во Советот на општина Охрид. Листа на кандидати за членови на Советот на Општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова на Македонија“ Сашо Донев Горан Стојаноски Билјана Тодева-Стојаноска Д-р Горан Маркоски Наум Јамандиев Благородна Чулческа Кире Пердулоски Ана Крстеска Перчо Божиновски Александра Настоска-Николоска […]

Повеќе

Донев: Охрид наместо индустриска зона ќе добие бетонска и асфалтна база за Нефи Усеини!

Георгиески и СДСМ ветуваа нови инвестиции и работни места кај Мауцкер, но за жал ништо не направија и ги згаснаа последните надежи дека таму некогаш ќе никне современа индустриска зона со стотици нови вработувања. Георгиески и СДСМ не само што депонираа илјадници метри кубни шут и ѓубре, туку деновиве исплатија и нова фактура за овој […]

Повеќе

Донев до власта: Го запустивте Заливот на коските, единствено што направивте е што ги покачивте влезниците и што ги избркавте луѓето кои го чистеа и одржуваа локалитетот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев, реагира на состојбата во која се наоѓа Заливот на коските. Тој на Фејсбук објави слики од како изгледаше порано овај локалитет и како изгледа сега. “…..ЗАЛИВ НА КОСКИТЕ….Најпосетуваната културно-историска и туристичка локација во Охрид и Македонија. Како изгледаше тогаш, а каква е состојбата денес… Единствено што направивте е […]

Повеќе

(ФОТО) Околу 4.000 граѓани реагираа на кандидатурите на Пецаков и Георгиески за градоначалник на Охрид: Еве како изгледа тоа

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ги соопштија своите кандидати за градоначалник на Охрид, тоа се актуелниот пратеник Кирил Пецаков и актуелниот градоначалник Константин Георгиески. Тие преку статуси на Фејсбук се заблагодарија за поддршката, при што добија скоро 2.500 реакции од граѓаните. Во продолжение ви пренесуваме како реагира граѓаните на нивните статуси. Исто така и претседателите на општинските […]

Повеќе

(ВИДЕО) Донев: Повторно гори депонијата Буково, Охрид загаден на сред туристичка сезона, граѓаните дишат отрови

Повторно гори депонијата Буково, објави на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев. “Граѓаните дишат отрови. Охрид загаден на сред туристичка сезона. Ова се вистинските горливи проблеми кои бараат итно решавање заради здравјето на сите, но решение нема ни на повидок…”, напиша Донев на Фејсбук, споделувајќи и видео од горењето. Please follow and like […]

Повеќе

Донев до Георгиески: Одлично изорано градоначалниче, остана уште да се исфрезираат плажите и да посадиме охридски домати

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев, реагира на состојбата во која се наоѓаат плажите на Охридско Езеро после рушењето, и на само неколку дена пред почетокот на главната туристичка сезона. Тој на Фејсбук напиша: “Одлично изорано градоначалниче, остана уште да се исфрезираат плажите и да посадиме охридски домати. Ако некој може од феферони и […]

Повеќе

Донев: Од осветлена фонтана и мозаици, до рушевина со пцовисани кучиња во неа… Ех, Коста, Коста…Така е кога наместо со одржување на градот, се занимаваш со предавање огради…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев, реагира на лошата состојба во која се наоѓа фонтаната на плоштадот кај Мини маркет и незаинтересираноста на локалната власт на СДСМ за нејзино одржување. Тој на Фејсбук напиша: “Од осветлена фонтана и мозаици, до рушевина со пцовисани кучиња во неа…Ех, Коста, Коста…Така е кога наместо со одржување на […]

Повеќе

Власта во Охрид предизборно ги полни јавните претпријатија со партиски војници

За да си ја задржи градоначалничката фотеља, актуелниот Константин Георгиески како голем партиски послушник ги полни јавните претпријатија со нови вработувања, регираат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид. Токму на предлог на градоначалникот, денеска градските советници ќе ги гласаат новите 40 вработувања во “Охридски комуналец”, за кои јавното претпријатие годишно ќе издвојува милионски суми. Во претпријатието кое […]

Повеќе

Грданоски за Алфа: Ќе вработиме 40 луѓе за да ги одржуваат плажите што ги рушевме

За да си ја задржи градоначалничката фотеља, актуелниот Константин Георгиески, како голем партиски послушник ги полни јавните претпријатија со нови вработувања, реагираат од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Токму на предлог на градоначалникот, утре градските советници ќе ги гласаат новите 40 вработувања во “Охридски комуналец” за кои јавното претпријатие годишно ќе издвојува милионски суми. Во […]

Повеќе

Донев: Наместо комплетна санација на колекторскиот систем, охриѓани добија двојно поголеми сметки за колектор

Пред 5 години СДСМ и Зоран Заев помпезно најавија и ветија комплетна санација на колекторскиот систем во Охридско-Струшкиот регион, но наместо ветеното, граѓаните единствено добија двојно поголеми сметки за колектор, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев.  – Граѓаните во 2017 година плаќаа 10.2 денари за колектор на секој потрошен метар кубен вода. Денес со […]

Повеќе