64-годишен охриѓанец одзел паричник од друго лице во маркет во Охрид

Охрид

На 09.09.2023 полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода А.Б.(64) од Охрид, кој претходно, во маркет на улицата „Егејска“ во Охрид, одзел паричник од друго лице.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged