35-годишен жител на Долно Лакочереј почина од повреди при пад во семејниот дом

Охрид Црна хроника

На 01.01.2024 година во 18.35 часот, во СВР Охрид пријавено е дека, медицинска екипа со возило на Итната медицинска помош, од охридското село Долно Лакочереј транспортира лице кое, и покрај обидите за реанимација, не давало знаци на живот.

Од преземените мерки констатирано е дека се работи за 35-годишно лице од истото село, кое, според членови на неговото семејство, се здобило со повреди при пад во семејниот дом.

За настанот, известен е јавен обвинител а по нивно барање, телото е предадено на семејството, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged