(ВИДЕО) ДУИ и официјално масовно БОЈКОТИРА за да не се исполни цензусот: Груби одби да земе ливче за избор на претседател

Македонија

Прашан од членовите на избирачкиот одбор дали ќе гласа за парламентарните избори и за вториот круг од претседателските избори, јасно се слуша, а потоа и се гледа, дека Артан Груби го бара и го зема само гласачкото ливче за изборите за пратеници

видео: јутјуб 360 степени

фото: скриншот 360 степени

Please follow and like us: