Стружанец со хероин фатен на автопат

Регион

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Б.П. (31) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.
На 28.07.2018 година околу 22.40 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, полициски службеници извршиле преглед на лица и патничко возило управувано од Д.У. (32) од Струга, при што кај пријавениот бил пронајден и одземен хероин.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *