Toварно возило излетало од патот Кичево-Охрид

Регион

На магистралниот пат Кичево-Охрид, товарно возило „форд транзит” со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б. (44) од Скопје, излетало од патот.
А.Б. добил тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.
Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Охрид.

Please follow and like us: