(ФОТО) СДСМ и нивните портали фатени во лага и ширење лажни вести

Предмалку во Собранието на Република Македонија, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, остро реагираше на ширењето и продуцирањето на лажни вести од страна на социјалните мрежи и на одредени портали дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не гласале за Законот за минимална плата. Тој најостро ги демантираше овие лажни вести и во прилог на тоа, […]

Повеќе

(ФОТО) Општина Охрид предизборно се полни со партиски кадри: Објавени огласи за 10 вработувања

Општина Охрид го следи трендот на партиски вработувања, кој владата на СДСМ го наметна во последниов период. На само неколку месеци пред предвремените парламентарните избори, локалната самоуправа предводена од градоначалникот Константин Георгиески објави огласи за 10 вработување. Имено, објавени се повеќе огласи за вработување на државни службеници во повеќе сектори. Се бара: Советник за правни […]

Повеќе

(ВИДЕО) И за Фрчкоски ВМРО-ДПМНЕ e победник на следните избори

Во синоќешното гостување во емисијата „Клан Дебата“ која се емитува на Клан Македонија ТВ, професорот Љубомир Фрчкоски говорејќи за настанатите состојби во државата како и за расположението во СДСМ за претстојните парламентарни избори, призна дека во СДСМ владее негативна енергија. Ова го поткрепи и со тоа дека тие на анкети се со 2 до 3% […]

Повеќе

Струга пред банкрот, а Мерко и СДСМ пред избори објавуваат оглас за 30 нови вработувања

Локалната самоуправа предводена од Рамиз Мерко во договор со коалиционите партнери од СДСМ, објави оглас за вработување на 30 лица, велат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга. Оттаму прашуваат како се објавува оглас за нови вработувања, а во последниот извештај на ревизорите, заклучено е дека општината нема финансии бидејќи сметката е веќе подолго време блокирана!? – На […]

Повеќе

(ФОТО) Продолжува серијалот на вработувања во администрацијата – во моментов се активни неколку огласи!

Продолжува серијалот на вработувања во администрацијата од страна на владата на СДСМ. Изминатиот период во неколку наврати објавивме дека се објавени неколку огласи за вработување во државните институции, при што партиските вработувања продолжуваат да бидат тренд во Македонија. Имено, објавени се повеќе огласи за вработување на државни службеници во голем број на министерства меѓу кои министерството […]

Повеќе

(ФОТО) Веселата математика на општина Охрид и градоначалникот Константин Георгиески е идентична со онаа на премиерот Зоран Заев и наидува на потсмев кај здраворазумните луѓе

Веселата математика на општина Охрид и градоначалникот Константин Георгиески е идентична со онаа на премиерот Зоран Заев која наидува на потсмев кај здраворазумните луѓе. На лагите на СДСМ и општина Охрид им нема крај. Без ни малку срам лажат сушат, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид. – Согласно Извештајот за констатирани обврски на […]

Повеќе

Изградбата на автопатот Кичево-Охрид тапка в место

Бочварски оди по стапките на својот шеф Зоран Заев. Бочварски лаже како Зоран Заев, без тронка совест. Лагите на Заев и СДСМ со секој изминат ден стануваат се поочигледни. Бочварски пред неколку дена призна дека Заев и СДСМ лажеле дека е промашена трасата на автопатот Кичево – Охрид. Зоран Заев преку ширење на лажни вести […]

Повеќе

Охриѓани ги препознаа лицемерието и ароганцијата на СДСМ и затоа не им ја дадоа поддршката на трибината

Охриѓани ги препознаа лицемерието и ароганцијата на СДСМ и затоа не им ја дадоа поддршката на трибината, на која присуствуваа само партиските функционери и директори на јавни и државни институции. Власта на СДСМ ги заборави граѓаните и го наруши кредибилитетот и достоинството на Република Македонија. Криминалот, корупцијата и рекетот на СДСМ и Заев се главната […]

Повеќе

Сè повеќе поддржувачи го напуштаат Заев

Расте незадоволството во СДСМ. Сè поголем број на истакнати членови и долгогодишни поддржувачи на партијата се откажуваат од Зоран Заев и политиките на власта. Неистомислениците гласно го искажуваат револтот од „правиот пат“ по кој продолжува премиерот и СДСМ. Виктор Евтимовски, познат како Шема и сопственик на клубот „Ла Лара“, до неодамна важеше за еден од најважните […]

Повеќе

Николовски шеф на изборниот штаб, Шекеринска ќе ја составува програмата на СДСМ

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски едногласно беше избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ на вчерашната 12. седница на Централниот одбор на партијата. Тој беше избран на предлог на претседателот на партијата Зоран Заев. Централниот одбор на СДСМ ја задолжи заменик-претседателката на партијата Радмила Шекеринска да ги координира активностите за новата изборна програма […]

Повеќе