Охриѓанец ја натепал и ограбил мајка си

На 27..03.2021 година во СВР Охрид, пријавено е дека 66-годишна жена од Охрид во својот дом на улицата „Андон Дуков“ физички била нападната од синот П.Г.(44), кој и одзел пари. Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

49-годишен скопјанец не добил пари за роденден, па ги истепал родителите

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 49-годишно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Телесна повреда од член 130 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Во семејниот дом на улица „Њуделхиска“, на 18 март, осомничениот при вршење семејно насилство телесно ги повредил неговите родители. Манифестирајќи […]

Повеќе

Охриѓанец ги истепал сопругата и синот

На 16.02.2021 година во СВР Охрид, пријавен е физички напад извршен од Е.Б.(55) врз неговата сопруга и синот, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Напаѓачот е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец физички ја нападнал сопругата

На 15.01.2021 година околу 03 часот во СВР Охрид било пријавено дека В.С.(41) од Охрид физички ја нападнал неговата сопруга. Против напаѓачот СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанка физички нападната од нејзиниот сопруг: И упатил закани по животот

На 23.06.2020 година во СВР Охрид, 32-годишна жена од Охрид, пријави дека на 22.06.2020 околу 23 часот во семејниот дом, била физички нападната од нејзиниот 37-годишен сопруг од Скопје, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Тој, според пријавеното, на сопругата и на членови од нејзиното семејство, им упатувал закани по нивниот живот. По […]

Повеќе