Охриѓанец ја истепал сопругата

На 03.10.2022 година во СВР Охрид, лишен од слобода е 46-годишен охриѓанец кој во семејниот дом во Охрид физички ја нападнал неговата сопруга. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Жител од охридско село ги истепал сопругата и малолетната ќерка

На 28.09.2022 година во 00.30 часот во СВР Охрид е пријавено дека Н.П.(45) од охридско село, физички ја нападнал неговата сопруга и малолетната ќерка. Напаѓачот бил приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанка била истепана од сопругот во семејниот дом

На 20.09.2022 во 13.15 часот во СВР Охрид, 44-годишна жена од Охрид пријавила дека  на 15.09.2022 во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг Д.П.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од СВР Охрид. Please follow and like us:

Повеќе

Постар охриѓанец во својот дом истепал женски член на семејството

На 09.08.2022 година во СВР Охрид е приведен З.А.(63) од Охрид, кој, во својот дом во Охрид, физички нападнал женски член на семејството, соопшти Стефан Димоски,портпарол на СВР Охрид. -По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец ја истепал невенчаната сопруга и со остар предмет се обидел да ја повреди

На 31.07.2022 година во 01.10 часот во СВР Охрид пријавено е дека Г.Ц. од Охрид во семејниот дом физички ја нападнал неговата невенчана сопруга и со остар предмет се обидел да ја повреди. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец го истепал малолетниот син и упатил закани кон сопругата

На 25.06.2022 година во 00.25 часот, во СВР Охрид лишен е од слобода Д.Т. од Охрид. Тој претходно во семејниот дом физички го нападнал малолетниот син, упатил закани кон сопругата и оштетил дел од покуќнината. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец ги истепал сопругата и ќерката

На 25.06.2022 година во 18.20 часот во СВР Охрид лишен е од слобода И.К. од Охрид кој претходно, во семјниот дом во Охрид, физички ги нападнал сопругата и нивната ќерка. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец ја истепал сопругата

На 31.05.2022 година во 11.15 часот во СВР Охрид пријавено е дека на 28.05.2022 година околу 21 часот, И.М. од Охрид во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Приведен охриѓанец кој ја истепал поранешната сопруга

На 03.03.2022 година  околу 05.30 часот во СВР Охрид приведен и лишен од слобода е Ј.С. од Охрид. Тој, претходно, во семејниот дом физички ја нападнал неговата поранешна сопруга. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец ја истепал сопругата и ѝ се заканувал со остар предмет

На 14.02.2022 година околу 21 часот, Д.А.(24) од Охрид, во семејниот дом, по претходна вербална расправија, физички ја нападнал својата 22-годишна сопруга и ѝ се заканувал со остар предмет. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. фото: архива Please follow and like us:

Повеќе