(ВИДЕО) 12 деца и 34 возрасни загинаа во сообраќајката на македонски автобус во Бугарија

Според првичните информации, загинале најмалку 46 патници во автобус кој сообраќал кон Скопје, пишува Лидер. Автобусот се запалил и се превртел, соопшти бугарското Министерство за внатрешни работи, додавајќи дека ова е една од причините зошто луѓето не можат да се спасат. Инцидентот се случил нешто по 2 часот по полноќ кај селото Боснек во делот […]

Повеќе